Využijte dotaci na pořízení nových IT technologií a digitalizujte procesy ve společnosti.

dotace-nahled-blogu5

Uvažujete nad nákupem nových informačních technologií do společnosti? Tak to pro vás máme dobrou zprávu. Od 16. 6. 2022 je možné využít nově otevřeného dotačního programu pro digitalizaci firem. Pospěšte si, žádost o dotaci je potřeba podat do 16. 9. 2022. Pojďme se podívat, pro koho je dotace určena, na co vše ji můžete využít (dotaci lze využít i na pokrytí nákladů software pro evidenci docházky a digitalizaci personálních procesů) a jak o ni požádat.

Pro koho jsou dotace určeny?

Dotační program mohou využít malé, střední i velké podniky na pořízení jakéhokoliv software a nevýrobní technologie. Co si představit pod pojmem nevýrobní technologie? Jednoduše se jedná o veškerý hardware a software, které nesouvisí s výrobními systémy (např. e-shop chce investovat do digitalizace a optimalizace skladů).

Jakou výši dotace můžete čerpat?

V první řadě je potřeba zmínit, že minimální výše dotace je 500 000 Kč a jeho maximální výše je 15 000 000 Kč. Míra dotace se pohybuje od 20 do 60 % a závisí na umístění a velikosti podniku. Pro představu se podívejte na obrázek:

Míra dotace podle velikosti podniku a regionu. zdroj: RPA

Společnosti, které o dotace žádají nejčastěji kombinují vícero investic. Může to být zavedení ERP nebo CRM systému, zakoupení manipulační techniky, vybudování LAN sítě, ale samozřejmě také docházkové, přístupové a personální systémy. Ano, i na SaaS produkty je možné dotaci čerpat a do nákladů může zařadit také implementaci služeb.

Jeden TIP: Čím více řešení v balíku nakombinujete, tím máte věší šanci dotaci získat.

Pro úplnost, dotaci lze čerpat na 3letou investici a projekt musí být dokončen do 31. 8. 2024 (do tohoto data je potřeba veškerý software i hardware do firmy zavést)

Pro názornou představu se podívejme na vzorovou kalkulaci u malého podniku.

Vzorový výpočet pro žádost o dotaci pro podporu digitalizace společnosti

A jak o dotaci požádat? Klidně se nám ozvěte, spolupracujeme s dotační společností RPA. Společně tak najdeme řešení i pro vaši firmu.

Zaujal Vás systém Alveno?