5 důvodů, proč používat evidenci docházky v cloudu

5-duvodu-proc-pouzivat-evidenci-dochazky-v-cloudu-bg

Co je to cloud? Kde je? Jsme na něm teď?
Podobné otázky jste už určitě slyšeli, případně si je sami kladli. Jednoduše to znamená, že data a programy nemáte uloženy na pevném disku Vašeho počítače, nýbrž k nim přistupujete přes internet.

Protože se bavíme o evidenci docházky, pojďme si shrnout, jaké výhody vám to může přinést:

1)     Ušetříte čas a peníze za vlastní IT řešení

S přechodem na cloudovou aplikaci vám odpadají náklady na činnosti jako:

  • instalace software
  • nákup a konfigurace potřebného hardware
  • údržba systému
  • nutnost platit IT odborníky

Zkrátka: Abyste mohli používat Alveno, nemusíte řešit žádné nadstandardní požadavky. Stačí váš počítač – zbytek už obstaráme my.

2)     Cloud roste s vaší firmou

Před zavedením systému evidence docházky pracovníků, nejdřív pečlivě počítáte. „Pokud firma poroste, docházkový arch v excelu mi brzy přestane stačit“, říkáte si. Náklady na nákup „velkého“ offline docházkového systému a potřebné IT infrastruktury se však mohou vyšplhat do desetitisíců.

Alveno splňuje veškeré požadavky na evidenci, je vhodné pro všechny typy a velikosti firem, a náklady jsou jasně a férově stanoveny. Platíte pouze za zaměstnance, kteří jejichž výkaz práce je evidován v daném měsíci. Tato flexibilita je nezbytná nejen pro firmy, jež zaměstnávají sezónní či externí zaměstnance, nýbrž pro všechny, kdo chtějí mít výdaje pod kontrolou.

3)     Vždy máte aktuální verzi

S koupí ne-cloudové evidence zaměstnanců dostáváte aktuální verzi programu. V případě vydání nové verze se může stát, že dodavatel podmíní update příplatkem. I v případě, že zaplatíte, budete aktualizaci muset fyzicky nainstalovat a otestovat, že vše funguje tak, jak má.

Co když však součástí nové verze budou aktuální změny v legislativě? Když neaktualizujete, riskujete, že vámi dodané podklady nebudou splňovat zákonné podmínky, což může vést k desítkách hodin strávených komunikací s úřady, nedej bože finanční postih od finančního úřadu.

V Alveno vám zaručujeme, že vždy fungujete na otestované a aktuální verzi – update nových funkcí a implementace nově přijímané legislativy jsou již v ceně!

4)     Přístup k datům kdykoliv a kdekoliv

Zaměstnanci docházku vykazují, vedoucí schvalují, účetní pak exportují data do mzdových programů.

S Alveno mohou být tyto činnosti vykonávány kdykoliv a kdekoliv, kde je přístup k internetu. Na notebooku, tabletu, nebo chytrém telefonu, můžete zkontrolovat záznamy docházky svých zaměstnanců, nebo zjistit, kdo je aktuálně v práci.

Data můžete zadávat tak, jak potřebujete: na klasické elektronické „píchačce“, na virtuální čtečce přímo v aplikaci nebo je jednoduše vyplníte zpětně.

Ušetřete čas a zpracujte svou docházku při práci z domova, nebo na služební cestě!

5)     Zvýšení motivace a efektivity zaměstnanců

Rozvoj internetu přinesl zrychlení a zjednodušení komunikace a s ním přišla i nová generace zaměstnanců, takzvaná „generace Y“. Životní styl generace Y je specifický, mladí lidé si dnes zaměstnavatele vybírají nejen podle výše mzdy, ale i podle míry pracovní svobody, kterou jim poskytne.

Možná si říkáte: „Svoboda v práci sice je hezká věc, ale co legislativní předpisy?“ Vedení docházky je přece zákonem jasně dané a není to právě jednoduchá záležitost. Vytvořili jsme tedy Alveno – co nejjednodušší systém, které propojuje oba na první pohled neslučitelné světy.

Je jasné, že pracovní svoboda ve firmě nevznikne ze dne na den. Firmu můžete v systému rozdělit na množství nižších jednotek, některá oddělení tedy mohou jet „na píchačky“, jiná si budou dělat docházku samostatně. Nebo můžete začít na čtečkách a postupně vybraným zaměstnancům nastavovat větší autonomii – to už je na vás.

Zaujal Vás systém Alveno?