Přístupový systém 

Elektronické přístupové systémy jsou bezpečnější a efektivnější variantou klasických klíčů. Identifikační zařízení zaměstnance rozpozná po přiložení čipu nebo otisku prstu k terminálu umístěnému u vybraných dveří. Jednoduše tak zabezpečíte a zároveň monitorujete vstup do místnosti, budovy nebo její části.

Přístupové systémy

Díky přístupovému systému máte dokonalý přehled o pohybu zaměstnanců v prostorách firmy. Snadno také nastavíte omezení vstupu do konkrétních místností, a to pomocí intuitivního rozhraní přístupového programu. Záleží jenom na vás, kam konkrétní zaměstnance pustíte a které dveře naopak zůstanou zavřené.

S přístupovým systémem máte vše pod kontrolou

Automatizovaný vstup

Přístupovými terminály můžete vymezit samostatnou zónu a každému zaměstnanci individuálně přiřadíte, do kterých částí bude mít přístup. Díky aplikaci Alveno je navíc možné dveře ovládat na dálku.

Přehledná správa

Docházkový systém je provázaný s přístupovým systémem. Stačí tak využívat pouze jeden program. Pro každou přístupovou čtečku lze také vytisknout přehled zaměstnanců, kteří ji v konkrétní den použili.

3 výhody přístupového systému 

  • Vysoká míra bezpečí

    Máte pod kontrolou vstupy v celé firmě. Můžete také nastavit konkrétní hodiny, kdy je určitý prostor přístupný a kdy už ne. To vše s ohledem na GDPR.

  • O svazek starostí méně

    Už žádné klíče navíc. Přístupový systém Alveno využíva pohodlnější čip nebo otisk prstu. Ten doma nezapomenete a nejde ani zkopírovat.

  • Univerzální varianta

    Oprávnění ke vstupu do různých místností nebo částí budovy můžete nastavit každému zaměstnanci individuálně. Na své si přijdou malé firmy i velké korporáty.

Variabilní řešení pro každý typ podnikání

Přístupové terminály využijete tam, kde potřebujete zabezpečit vstup pro autorizované osoby. Zaměstnanec k terminálu přiloží čip nebo prst a podle vámi definovaných pravidel mu systém přístup automaticky povolí nebo zamítne.

Terminál zkombinujete s docházkovým systémem Alveno a získáte ideální řešení pro malé i velké společnosti.

ACi je moderní přístupový kontrolér pro rozsáhlejší a bezpečnější instalace s ověřováním pomocí otisků prstů a čipů.

Pro komunikaci se zařízením je možné použít rozhraní TCP/IP. Tento centrálně řízený typ přístupového systému ACi je cenově výhodnější pro střední a větší firmy.

Přístupová externí čidla využijete místo klíčů tam, kde potřebujete povolit vstup pouze autorizovaným osobám. Čidla slouží ke snímání otisku prstu nebo čipu a lze je propojit s přístupovým kontrolérem ACi. Ten během okamžiku zaměstnance identifikuje a na základě práv mu zamítne nebo povolí otevření dveří.

Další variantou je propojení přístupových externích čidel s docházkovým systémem Alveno. K docházkovým čtečkám DSi 501/502 a DSi 400 můžete připojit jedno externí čidlo na otevírání dveří. To vám umožní snadnou evidenci a zpracování docházky zaměstnanců.

Přístupové turnikety využijete pro omezení pohybu, a to všude tam, kde chcete vstup umožnit pouze konkrétním osobám. Zaměstnanec přiloží k čidlu svůj prst nebo čip a turniket následně jeho vstup povolí nebo zamítne na základě přidělených práv.

Kombinací s docházkovým systémem Alveno získají velké společnosti o stovkách zaměstnanců praktický přístupový systém. U turniketů se nebudou tvořit fronty jako při čekání na identifikaci u čteček a zároveň nikdo neproklouzne bez povšimnutí.

Turnikety najdou svoje využití například i na sportovištích.

Přístupový systém jako neomylný vrátný

Praktický monitoring

Nároky na bezpečnost se stále zvyšují, a to především ve firmách, které pracují s citlivými osobními údaji. Díky přístupovému systému budete mít pod palcem pohyb zaměstnanců v celé firmě. Po ruce navíc máte přehlednou evidenci.

Variabilita systému

Přístupový systém je vhodný pro malé firmy i velké korporace. Jednou z nesporných výhod tohoto systému je možnost propojení s docházkou. To vám umožní sledovat a vyhodnocovat data, která jsou důležitá pro efektivní řízení zaměstnanců.

Nemůžete se rozhodnout nebo máte nějaké otázky?

Ozvěte se nám. Rádi vám vše vysvětlíme.