Co je lepší? Čipové přívěsky nebo čipové karty?

Žena držící čip k docházkové čtečce

U biometrických systémů si při identifikaci osob vystačíme s jedinečným biologickým znakem jako je otisk prstu. Jenže v některých (zvláště výrobních) firmách nemůžeme biometrický systém použít. Zvolíme proto kontaktní či bezkontaktní docházkový systém, který identifikuje osoby za pomoci čipu. Jenže nám zbývá vyřešit jedno zásadní dilema. Co je výhodnější používat? Čipový přívěsek nebo čipovou kartu?

U karty pozor na ztrátu! 

Rozeznáváme dva typy čipových karet – kontaktní a bezkontaktní. Kontaktní kartu zasouváme při použití do čtečky. S bezkontaktní kartou probíhá identifikace i na vzdálenost několika desítek centimetrů.

Nevýhodou je, že porovnání s přívěskem mají karty vyšší ztrátovost. Rovněž musíme vzít v potaz riziko poškození karty např. rozlomením. Také ji snáze můžete zapomenout doma.

Přívěsek se méně zapomíná doma!

Přívěsky jsou pomůckou k bezkontaktní identifikaci. Čipový přívěsek přiblížíme ke snímači zhruba na vzdálenost 5 centimetrů. V porovnání s kartou dochází méně k jejich ztrátě. Výhodou je také fakt, že lze přívěsek zavěsit na klíče (třeba od kanceláře). Zaměstnanci si proto přívěsky nezapomínají doma tak často jako karty.

Čipové přívěsky mají oproti kartám nepopiratelné výhody, proto vám jejich volbu vřele doporučujeme. 

Záleží pouze na vás, jaké řešení vám více vyhovuje. Nevíte si s výběrem rady? Vaše dotazy zodpovíme v chat poradně, jsme on-line. Stávající zákazníci mohou také využít uživatelskou podporu. Na vaší spokojenosti nám záleží.

Zaujal Vás systém Alveno?