Myslete na hygienická opatření i při evidenci docházky

myslete-na-hygienicka-opatreni-i-pri-evidenci-dochazky-bg

Obava z nakažení koronavirem stále roste, přesto řada firem nemůže zastavit provoz a poslat své zaměstnance domů. Zvyšují se ale hygienická opatření, proto zajistěte, aby zaměstnanci nemuseli zbytečně sahat na docházkové či přístupové čtečky a čidla a umožněte jim identifikaci prostřednictvím čipů nebo karet.

I přesto, že není možné vaše zaměstnance poslat pracovat z domu, myslete na jejich i svou maximální bezpečnost a zdraví. Zvyšte proto alespoň hygienická opatření na maximum. K evidenci docházky a k oprávnění přístupů do jednotlivých částí firmy používejte místo otisků prstů raději čipy nebo karty. Zamezíte tak zvyšování rizika přenosu bakterií a virů.

V online aplikaci Alveno můžete jednoduše nastavit, ke které z docházkových čteček či přístupových čidel má mít oprávnění k identifikaci který zaměstnanec. Zatímco běžně řada zaměstnavatelů preferuje identifikaci zaměstnance prostřednictvím jejich otisku prstu, protože se jedná o bezpečnější i praktičtější způsob, v čase zvýšené obezřetnosti a potřeby vyšších hygienických opatření je lepší přistoupit k identifikaci prostřednictvím čipu nebo karty.

Díky aplikaci Alveno můžete jednoduše nastavit, jakou formou se zaměstnanec má identifikovat. Pokud máte v systému nahrané otisky a přejdete z bezpečnostních důvodů k identifikaci prostřednictvím čipu nebo karty, můžete nastavení vrátit kdykoli zpět na otisk prstu. Otisky zůstávají uložené na cloudu i přesto, že je tato forma identifikace nepoužívaná.

Používání docházkového a přístupového systému Alveno je jednoduché a uživatelsky přívětivé. Nastavení je možné dle individuálních potřeb každé firmy a je možné jej kdykoli jednoduše změnit, třeba právě s ohledem na krátkodobá opatření. Pokud byste si s něčím nevěděli rady, je pro vás k dispozici technická podpora, kde vám rádi pomohou a poradí.Pokud byste měli zájem o více informací o docházkovém a přístupovém systému Alveno, kontaktujte nás na info@alveno.cz. Rádi vám formou vzdálené prezentace systém představíme a odpovíme na vaše otázky. Více informací o systému i o možnosti napojit na systém biometrické čtečky najdete také na www.alveno.cz.

Zaujal Vás systém Alveno?