Napojení docházkového systému Alveno na váš mzdový systém je samozřejmostí

žena v kanceláři na židli

Agenda spojená s evidencí pracovní doby a přípravou podkladů pro mzdy je poměrně obsáhlá. Jedná se o práci s velkým množstvím dat, která mohou být často i velmi citlivá. Při jejich ručním zpracování dochází k chybovosti, která pak generuje řadu nepříjemností. Je proto dobré využívat možnosti propojení docházkových a mzdových systémů, které tvorbě velké části chyb zamezují.

Evidence pracovní doby už dávno není pouze o zaznamenávání příchodů a odchodů na pracoviště. Zákon stanovuje povinnost evidovat také dodržování přestávek, návštěvy lékaře, dovolené i ošetřování členů rodiny (OČR). A pak je tady ještě řada dalších výjimek, které si každá firma definuje individuálně, může se jednat o homeoffice, sickday, studijní volno a řadu dalších.

Ruční evidence docházky zaměstnanců nebo evidence v excelových tabulkách a mailech je už proto dávno nevhodným řešením. S narůstající agendou je vhodné začít využívat docházkový systém a mít vše automatizované a plně pod kontrolou na jednom místě. Díky docházkovému systému předejdete také nepříjemným situacím jako je ztráta informací nebo dohledávání dat pro doplnění neúplných dokumentů.

Docházkový sytém vám umožní evidovat informace o docházce zaměstnanců, o čerpaných přestávkách i jiných přerušeních pracovní doby, o čerpané dovolené i jejím zůstatku i o dalších fondech. Informací, které se v docházce evidují je značné množství a všechny slouží především jako podklad pro výpočet mezd. Je tedy více než vhodné, aby docházkový systém uměl se mzdovým systémem komunikovat.

Vyberte si proto docházkový systém, který vám automaticky vygenerujete podklady pro mzdy ve formátu určeném pro import do vašeho mzdového systému. Pokud má firma dobrý docházkový systém, který to umožňuje, má vyhráno. Zamezí tak totiž chybám, které vznikají při ručním přepisování, ušetří tak spousty hodin zbytečné práce, a navíc má jistotu, že je vše zálohované na dvou místech.

Díky možnosti exportu dat pro zpracování mezd:

  • rychle a bezchybně vygenerujete podklady pro mzdy,
  • zamezíte chybám, které vznikají při ručním zpracování dat,
  • ušetříte čas a možná i náklady díky importu do mzdového systému.

V aplikaci Alveno si formát pro export dat snadno nastavíte sami. Vyberete si mzdový systém, který používáte, a vyberete si data, která se mají do sestavy exportovat. Více o nastavení se dočtete v nápovědě nebo vám rádi pomůžeme na technické podpoře na podpora@alveno.cz nebo na +420 533 424 386.

Zaujal Vás systém Alveno?