7 výhod čipového docházkového systému

Žena držící čip k docházkové čtečce

Na jaře v předchozím roce jste si na našem blogu mohli přečíst článek na téma: Proč používat v době šíření koronaviru raději čipy? O docházkové čipy je u nás stále velký zájem, proto dnes přinášíme 7 ukázkových případů, ve kterých se vám bude s čipy pracovat pohodlněji než s otisky prstů.

  1. Ladovská zima. Taky se vám občas stane, že si sundáte nejdříve palčáky a pak i prstové rukavice, ale není to nic platné, protože přes vaši omrzlinu třetího stupně není možné na čtečce otisk prstu identifikovat? Velké výkyvy teplot (především ty směrem dolů) mohou příchod do práce zkomplikovat a ani třetí vrstva rukavic nemusí pomoct. Čipový docházkový systém ano.
  2. Návštěvníci. Dveře se u vás netrhnou a na vrátnici se tvoří fronty u snímače otisků prstů? Oddělte si stranou několik docházkových čipů, které budete pro návštěvy využívat. Čipy můžete jednoduše označit a povolit návštěvě vstup pouze tam, kam si přejete. Při odchodu si je od nich zase sesbíráte a nemusíte řešit hromadící se záznamy ve čtečce.
  3. Plné ruce práce. To asi známe všichni. Stejně špatné je mít plné ruce věcí, které musíme všechny do té úplně poslední naskládat na zem před čtečku a sejmout si otisk prstu. V takové chvíli si asi všichni přejeme mít docházkový čip na šňůrce na krku. Pracovníci, kteří v rámci své práce musejí přenášet vybavení a další věci z jedné budovy do druhé, si to zřejmě přejí několikrát denně.
  4. Bezpečnost na pracovišti. Mohli by se vaši zaměstnanci vyzbrojení od zubů až po prsty na nohou vydávat za národní hokejový tým? Každé oblékání a svlékání ochranných rukavic je nejen zdlouhavé a neproduktivní, ale také nebezpečné. S docházkovým čipem pověšeným na dobře přístupném místě je v tomto případě evidování docházky rychlejší i bezpečnější.
  5. Hygiena. Ano, taky ji musíme zmínit. V současné situaci je prostě a jednoduše bezkontaktní řešení řešením nejlepším. Otisky není možné snímat přes ochranné rukavice z žádného materiálu. A čekat, až na rukou zaschne právě aplikovaný dezinfekční gel je ve chvílích spěchu k vzteku.
  6. GDPR. Alveno sice garantuje, že ke zneužití otisku prstů dojít nemůže, ale stejně se vždy najdou zaměstnanci, kteří by za ochranu svých otisků prstů bojovali do posledního dechu. Neztrácejte čas a energii ve slovních přestřelkách a poskytněte jim řešení, které jim bude vyhovovat.
  7. A ten nejlepší důvod, proč si ke své čtečce pořídit docházkové čipy, jsme si nechali na závěr. Naše čtečky totiž umožňují kombinovat několik způsobů evidence docházky. Můžete tedy používat otisk prstu i čip a rozhodnout se pro ten správný tehdy, kdy to vám samotným přijde jako nejpohodlnější řešení.

Který ze způsobů evidence preferujete vy? Čipový docházkový systém, karty, nebo otisky prstu? Rádi si vaše odpovědi přečteme na e-mailové adrese info@alveno.cz, nebo můžete napsat komentář přímo pod příspěvkem na našem Facebooku, Instagramu nebo LinkedIn a sdílet ho se svými kolegy.

Zaujal Vás systém Alveno?