Co je bezpečnější než klasické píchačky i moderní čipy?

Biometrická čtečka na otisk prstu

Biometrické evidenční systémy patří k nejmodernějším výdobytkům techniky. Jejich popularita v poslední době vzrůstá. Docházkové systémy využívající biometrii totiž předčí svou spolehlivostí nejen klasické píchačky, ale také čipové systémy.

Biometrické systémy přináší řadu výhod. Díky snímání otisků prstů, dlaní či zornice je identifikace zaměstnance přesná a spolehlivá. Zaměstnanci nemohou podvádět, jak je tomu u čipových karet i klasických píchaček. Biometrický snímač zamezí nejen zaměstnancům ve falšování docházky. Především jde o nedocenitelný bezpečnostní nástroj. Nepovolané osoby se dovnitř nedostanou. Své firemní know-how tak lépe ochráníte. V Česku jsou nejoblíbenější čtečky otisků prstů. Biometrické systémy však nejsou vhodné pro každý typ firmy. Např. čtečku otisků prstů a dlaní nelze použít tam, kde mají zaměstnanci permanentně špinavé a poničené ruce.

Největší zájem o biometrické systémy projevují středně velké podniky s 25 až 100 zaměstnanci. Výhod biometrické technologie si však povšimly i velké firmy se stovkami až tisíci zaměstnanců. Anonymní prostředí velkých firem totiž umožňuje proklouznout nevítaným návštěvníkům. Mnozí pracovníci se totiž vzájemně neznají. Velké firmy díky biometrickým systémům zvyšují svou bezpečnost a zpřesňují identifikaci zaměstnanců. Středním a větším firmám doporučujeme biometrickou docházkovou čtečku DSi 700. Tato čtečka rozpozná vaše zaměstnance za pomoci otisku prstu, čipu nebo kombinací obojího. Kapacita paměti čteček umožňuje zaznamenat až 8 000 otisků prstů i 8 000 čipů.